Približne týždeň pred Vianocami, vyšiel na propagandistickom portáli sme.sk článok s názvom „Škola šírila bludy o nežnej revolúcii“. Z učiteľky, ktorá na školskú nástenku zavesila dokument z internetu s informáciami, ktoré nie sú v súlade s informáciami mainstreamu urobil aj za výdatnej pomoci vyjadrení pánov Miroslava Kusého či Fedora Gála doslova hlupaňu.
S podnadpisom KONŠPIRÁCIA v článku vypichli z textu na nástenke tieto tvrdenia:
· asi tisíc funkcionárov KSČ, ktorých vylúčili zo strany po roku 1968, previedli do tzv. zálohy a pripravovali „na použitie“ v situáciách, aká vznikla po 17. novembri 1989.
· demonštráciu študentov v Prahe organizovali a riadili deti vysokých funkcionárov KSČ či federálneho ministerstva vnútra, ktorí už od januára 1989 pripravovali heslá ako „Nechceme násilie“ či „Nie sme ako oni“.
· Charta 77 a disidenti fungovali pod dohľadom ŠtB, inak by tajná polícia skupinu zlikvidovala do 24 hodín.
· na vyhlásenie Občianskeho fóra zvážali predstaviteľov Charty 77 dôstojníci ŠtB, aj štrajk hercov a mítingy v divadlách organizovala tajná polícia.
V článku citujú aj rozhorčenú (samozrejme anonymnú) matku, ktorá hovorí o nezmysloch, lžách a výmysloch a taktiež o tom, že učiteľka čo si dovolí hanobiť takúto EPOCHÁLNU zmenu by v škole nemala čo hľadať…
Kde je pravda o „revolúcii“ naozaj si ja osobne tvrdiť nedovolím… Vidím však minimálne dva pre mňa neodškriepiteľné fakty, ktoré pri tejto „epochálnej“ zmene robia bludy z oficiálnej verzie nežnej revolúcie.
1. Nežná revolúcia určite neznamenala pád komunistov v pravom slova zmysle (ale iba pád na oko)
Média + ľudia, ktorí sa v 89 hlavne mediálne angažovali svorne tvrdia, že revolúcia znamenala pád komunistov. Pozrite si však napríklad titulnú fotografiu, ktorá je z roku 1998 a ktorá zachytáva podpis koaličnej dohody (Foto: Rudolf Bihary/TASR).
V krúžku sú vyznačení tí, čo boli do roku 1989 komunisti. Dokonca samotné „veľké“ SME pri tejto príležitosti 30.10.1998 napísalo, že „Viac ako polovica členov vlády má za sebou komunistickú minulosť. Z 20 bolo 11 v minulosti členmi komunistickej strany. Napriek tomu je to najmenej medzi ponovembrovými slovenskými vládami.“ Takže skutočne komunisti padli???
2. Nežná revolúcia určite neznamenala príchod slobody a demokracie v pravom slova zmysle (ale iba na oko).
S nežnou revolúciou mala prísť ruka v ruke aj sloboda a demokracia. Máme viac ako 20 rokov po ich príchode a čo vidíme? Slobodných, nepotrestaných a slušne si žijúcich akurát tak exkomunistov, ktorí si podávajú ruky a menia stoličky s „demokratmi“. Slovensko bolo demokraticky rozkradnuté, rozpredané, zadlžené a zničené. Keď sa občan voči tomu chce postaviť na ulici, v mene slobody a demokracie mu hrozí zatknutie, obušok a vďaka novodobému „demokratovi“ Danielovi Lipšicovi už dokonca aj streľba… Keď chce občan o tom verejne rozprávať, v mene slobody a demokracie mu hrozí súdny spor, pokuta, … Keď sa človek voči tomu chce postaviť, tak, že to odmietne finančne podporovať, v mene slobody a demokracie mu hrozí exekúcia, siahanie na majetok atď… Takže skutočne v 89 občania dostali slobodu a demokraciu???
PS.: najsmutnejšie pre mňa je, že keď mi niekto v dnešnej dobe povie, že pred 89 sa počas vlády zvrátených komunistov väčšine ľudí žilo lepšie, bohužiaľ to musím so sklopenými ušami priznať…