PENIAZE V BANKÁCH SÚ V NEBEZPEČÍ!

0
8641

Ešte v minulom roku som písal o tom, že nechávať si peniaze v bankách je hra s ohňom. Čoraz viac ľudí sa pýta. Sú peniaze v banke v bezpečí? Zarábajú peniaze v banke? Oplatí sa peniaze v banke držať? Reklamná elitársko-bankárska propaganda vám bude dokola cez zapredané médiá a „vyhovujúce“ štatistiky tvrdiť že určite áno. Avšak stačí použiť štipku svojho rozumu, ktorí všetci máte a rýchlo zistíte, ktorá bije…

Vlajka Cyprus

Poviete si fajn, keď bude chcieť niekto robiť také niečo s mojím vkladom, tak si ho ešte predtým vyberiem. To isté si povedali aj Cyperčania a čo sa stalo? Banky po tom, ako zaznamenali pokusy ľudí niečo také robiť, zablokovali do utorka akékoľvek  elektronické informácie (podmienky pôžičky začnú platiť až v utorok, keďže v pondelok je na Cypre štátny sviatok). „Náhodou“ boli detaily o pôžičke zverejnené cez víkend, kedy komerčné banky pobočky nemajú otvorené, družstevné banky, ktorých je približne pätina po hodine zatvorili pobočky pre nával ľudí zatvorili. Určite sa nájdu taký čo povedia no čo, pôjdem si vybrať do bankomatu. Nehovoriac o tom, že všetci ľudia majú na výber z bankomatu limit, ktorý ich nemusí pustiť vybrať si všetky peniaze naraz, tak aj túto možnosť si vyskúšali Cyperčania. Pred bankomatmi sa vytvorili veľké rady ľudí, no veľmi rýchlo z nich vyčerpali hotovosť a tie boli následne z toho dôvodu nefunkčné. Po tomto si už asi veľa ľudí naštvane povie, ok, pôjdeme vykradnúť banku. To Cyperčania zatiaľ neskúšali, ale to vám poviem ja, že aj keď toto urobíte, v bankových trezoroch nájdete obrazne povedané veľké hnedé HOVNO. A prečo to hovorím?

Podľa údajov Národnej Banky Slovenska z februára tohto roku, v roku 2012 boli celkové vklady obyvateľstva na úrovni 25,1 miliardy eur. To je veľmi pekné, avšak rovnako podľa údajov NBS v roku 2012 na každých 100 eur uložených v banke pripadalo na záver minulého roka 71 eur, ktoré boli z banky požičané. Teraz už vo veľké hnedé asi chápete. Vaše peniaze na účte sú prakticky virtuálne čísla v tomto systéme a nie fyzické peniaze niekde uložené. Preto ja stále hovorím, aby si ľudia vymenili tie virtuálne peniaze za niečo, pokiaľ sa ešte dá. Aj za tisíc eur, o ktoré zo dňa na deň môžete prísť sa dá napr. kúpiť kus pôdy, kde si viete v prípade núdze čo to vypestovať…

Zhrnutie:
1.peniaze v banke nie sú v bezpečí, lebo keď ich tam vložíte, stratíte nad nimi kontrolu
2.peniaze v banke nezarábajú, pretože ak aj náhodou nejaké drobné za vaše vklady dostanete, zarábajú to pre vás banke zadĺžení ľudia
3.peniaze sa v banke držať neoplatí, lebo počet klientov čo nezvládajú svoje dlhy voči bankám narastá a pri finančnom kolapse minimálne 2/3 ľudí horko zaplačú…

PS.: ak poznáte niekoho, kto má v banke peniaze, na ktorých mu naozaj záleží a veľa pre neho znamenajú, skúste mu dať prečítať tento článok…

JÁN GAŠO
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať... Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú...
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií
Upozorniť ma na
guest

0 Comments
najstaršie
najnovšie najpopulárnejšie
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre