17.11.sa konal protest občanov, ktorí nesúhlasia so súčasným systémom. Ako sa s odstupom času ukázalo, súčasný systém vznikol za spolupráce štbákov so západom. Od roku 1989 úzka skupinka mafiózov, hlavne prostredníctvom striedania si svojich prostredníkov na politickej scéne, drancuje nielen Slovensko, ale aj jej obyvateľov.
Treťosektoroví „aktivisti“ sa snažili robiť všetko, čo bolo v ich silách, aby odradili čo najviac ľudí. Riaditeľ inštitútu ľudských práv PhDr. Peter Weisenbacher a autor legendárneho citátu: „Slováci sú malý a úbohý národ, nezaslúžia si nič lepšie ako majú…“ šíril všade kde sa mu dalo reči o „náckoch“. Veľmi dobre mu sekundoval, ba dokonca ho možno aj prekonal, novodobý „vševedko“ Doc. Mgr. Eduard Chmelár, PhD., ktorý najskôr hovoril s vyššie spomínaným pánom o taktike, že aj keď vie, že za akciou sú nacisti, aby sa to neminulo účinku, netreba to len tak povedať, treba to vypustiť sofistikovane a neskôr, presnejšie deň pred protestom, v priamom prenose RTVS (áno toho RTVS, ktoré neposkytlo priestor občanom, čo chceli o 17.11. hovoriť a dokonca poslali aj oficiálnu žiadosť) povedal „…Ja s veľkým znepokojnením sa pozerám na to ako sa naozaj medzi týchto protestujúcich nešťastných ľudí vtlačili neofašistické skupiny a vtlačili sa spôsobom dosť sofistikovaným“.
No zostal som milo prekvapený, keď aj napriek všemožným aktivitám rôznych ľudských trosiek na protest v Bratislave prišlo viac než tisíc, v drvivej väčšine obyčajných a slušných ľudí. Samozrejme to nenechalo chladné ani propagandistické média. Určité skupiny chrániaci neobjektívny, no zatiaľ najčítanejší portál SME.sk, masíroval po proteste ľudí vetami typu „Stovky, prevažne mladých ľudí, medzi ktorými boli aj desiatky pravicových extrémistov,…“ pričom na propagande protirečiace fakty, ako napríklad účasť homosexuálov (dokonca aj za mikrofónom) nejako pozabudol. Ďalšie médiá zasa úplne pozabudli na memorandum slobodného občana (www.memorandum.sk), ktoré sa tam v podstatnej miere spomínalo a ktoré podpísali už stovky ľudí… Ale to ľudí, čo ako tak sledujú dianie neprekvapuje, keďže dobre vedia, že tak ako tretí sektor, tak aj média sú zbraňami tohto zvráteného systému.
Veľké ĎAKUJEM posielam aj do radov polície. Nemyslím teraz tých poväčšine nadržaných poslušných psíkov s obuškom v plastovom obleku, ani tých sliedičov v dave, čo sú nenápadní ako výkal v tráve. Myslím dopravných policajtov, ktorí to zvládli perfektne. Škoda, že neviem meno, ale môžete poslať extra poďakovanie jednému policajtovi, ktorý bol na križovatke Námestie Slobody – Banskobystrická a dohováral vodičovi: „Kam idete? Nemôžte počkať kým prejdú všetci? Počkajte si…“ Kiežby bolo policajtov s takým ľudským prístupom čo najviac.
22.11.máme šancu pokračovať v tom, čo sa začalo. Preto apelujem na učiteľov, lekárov, dopravcov, poľnohospodárov, živnostníkov, študentov, sestričky atď. Problém napr. ich platov spočíva v systéme, ktorý peniaze čo my všetci zozbierame na ich platy odosiela cez podvody na súkromné účty… Problém poľnohospodárstva je rovnako systém, ktorý vďaka záujmovým skupinám tlačí Slovensko do žalostnej potravinovej sebestačnosti. Problém prežívania dopravcov, živnostníkov či odvodov študentov je rovnako systém, ktorý svoje dobre známe diery, cez ktoré odtekajú miliardy nerieši, ale zvyšuje dane, poplatky, odvody namiesto toho aby diery upchával.
O chorom systéme treba otvoriť verejnú diskusiu vo verejno-právnych médiách. Politické debaty nikdy nič nevyriešia, nakoľko politici sú rukami tvorcov systému, ktorí sa skrývajú v pozadí. A preto potlačte strach, prejavte súdržnosť a ak naozaj chcete zmenu a nie iba politikárčiť resp. mlátiť prázdnu slamu, tak 22.11.postavte seba, alebo svoje auto, alebo čokoľvek do kolobehu života tohto systému. Je na čase, aby verejno-právne média začali konečne slúžiť tým, ktorí ich platia a aby sa problémy začali riešiť od koreňa a nie iba kozmetickými úpravami…